ANKARA KARTVİZİT

Ankara Kartvizit; Kartvizit, kurumsallığı, güveni ve iş ciddiyetini yansıtırlar. Yeni bir iş ilişkisi kurulacağı zaman müşterinin görüşme sonunda talep edeceği ilk şey kartvizitiniz olacaktır. Bu talep karşısında olumsuz yanıt vermek ise karşı tarafta güvensizlik oluşturacağı için iş kaybına neden olması oldukça muhtemeldir.

Kartvizitler iyi bir pazarlama planının önemli parçalarından ve ilk adımlarından biridir. Aynı zamanda karşı tarafa, şirketiniz veya kişiliğiniz ile ilgili ip uçları veren, profesyonel ve şık bir şekilde sunulduğu vakit oldukça etkili bir ilk izlenim yaratma fırsatı sağlayan vazgeçilmez ürünlerdir.

Kimler Kartvizit Kullanır?

İster bağımsız çalışan bir avukat, mimar ya da reklamcı olun, ister bir firmada pazarlama şefi ya da halkla ilişkiler uzmanı olun, iyi bir kartvizitiniz yoksa iş kimliğiniz eksik kalacak demektir. Kısacası her kişi veya kurum bir kartvizite ihtiyaç duyar.

Kartvizitler kağıt kaliteleri,ebatları ve baskı teknikleri olarak çeşitlilik göstermektedir.  Kartvizitlerde en çok kullanılan ebatlar 8*5 cm ebatlarıdır. Bunun sebebi ise cüzdan ve kartvizitlik gibi eşyalarda kullanım alanı bu normlara göre düzenlenmiştir.

  •  Kağıt baskı gram aralığı (250 Gram -700 Gram)
  •  Baskı şekli tek veya çift yön baskı yapılabilir.
  •  Selefon baskı sonrası kağıt üzerine yüzey koruması (Mat-Parlak selfon)
  •  Ebat olarak standart 86,00 mm x 54,00 mm`dir
  •  Uygulama kabartma lak ve yaldız
  •  Özel kesim düz kesim haricinde şekilli kesimler
  •  Kesim Payı yazılar kenarlardan 2 mm içeride olur

Kartvizit Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartviziti tasarlarken göz önüne almanız gereken ilk şey (ve en önemlisi!) Karşı tarafa iletmek istediğiniz bilgilerdir. Adınız, iş ünvanı ve şirketin adının yahut logosunun açıkça görüntülendiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Kartvizitte olması istenilen birçok bilgi ve ibare varsa ilk akla cazip gelen yazı tipi boyutunu küçültmek olacaktır. Dikkat edin, küçük metinler genellikle ekranda okunup görülebilir, ancak baskıdan geldikten sonra okunaklı bir leke ile karşılaşabilirsiniz. 

Parlak renkler doğru kullanıldığında bir kartvizitin dikkat çekici olmasını sağlayabilir. Bu tarz kartvizitler, yaratıcı işler tarafından sıklıkla yeni, heyecanlı ve orijinal görünme amacı ile kullanılır. 

Kartviziti Şirketin kurumsal kimliğine bağlı kalrak tasarlanmış diğer materyaller ile aynı hizada tutmanız akıllıca bir davranış olacaktır. Şirket renkleri varsa bunların dışına çıkmayın. Eğer şirketin kurumsal renkleri yok ise tamamen sizin özgür iradenize kalmış bir mesele.

Basit görüneceğinden endişe duyduğunuz bir kartvizitte kullanılan kelimelere kabartma(Lak) yapmayın deneyin. Kabartma, kartvizite zarafet ve farklı bir stil karan yükseltilmiş bir 3D efekti oluşturur.

Kabartma(Lak) kartviziti daha dokunsal hale getirir. Araştırmalar, bu tip detayların insanların hafızasında yer edeceğini ve bu nedenle insanların işinizi hatırlama olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Kartvizitin kalınlığını göz önünde bulundurun. Kalın kartlar her zaman daha pahalı hissettirme eğilimindedirler. Kalın kartvizitler şirketi daha profesyonel hale getirir. 

Sizlerde ankara kartvizit için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Kızılay: Tel: 0312 430 58 98  – Gsm: 0551 707 94 84 – alestareklam@hotmail.com

Ziya Gökalp Caddesi No: 30/C Kızılay – Çankaya / ANKARA

İskitler: 0312 342 44 10 – Gsm: 0545 259 60 49 – alestadijitalbaski@gmail.com

Zübeyde Hanım Mah. Elif Sok. No:188 İskitler – Altındağ / ANKARA